QENDRA RAJONALE PĖR PUNĖSIM - FERIZAJ
Qendra Rajonale pėr Punėsim
Ferizaj
Home Page 1
Shėrbimet
Foto nga aktiviteti ynė
Informata pėr kontaktim tė QRP Ferizaj
Informata pėr kontakt pėr ZKP Kaēanik
ZKP Shtime
ZKP Shtėrpcė
Vendet e lira tė punės
  Qendra Rajonale pėr Punėsim - Ferizaj
Misioni
Urė lidhėse nė mes tė ofertės dhe kėrkesės pėr punė - Intervenimi nė krijimin e balansit nė mes tė ofertės dhe kėrkesės pėr punė.
Qendra Rajonale pėr Punėsim ėshtė njė nga 7 (shtatė) Qenrdat Rajomnale tė Punėsimit tė Ministris sė Punės dhe Mirėqenjes Sociale tė Kosovės. Ajo mirret me ndėrmjetėsim nė punėsim.

Qendra Rajonale pėr Punėsim - Ferizaj ėshtė e organizuar nė katėr Zyre komunale dhe ate nė Ferizaj, Kaēanik, Shtime dhe Shtėrpcė.
Pėrbėrja e Stafit
Stafi Punues pėrbėhet nga 12 nė Ferizaj dhe 7 nė Zyret Komunale. Prej tyre:
- Me Fakultet 13
- Me Shkollė tė lartė 1
- Me Shkollė tė Mesme 5

Mosha mesatare e tė punėsuarve ėshtė 45 vjet.Orari punės:

Prej tė hėnes deri te e premtja:
8 00 deri 17 00
Pauza
12 00 deri 13 00


Bislim Lekiqi - Drejtor i Qendrės Rajonale pėr Punėsim - Ferizaj
Shėrbimet
Shėrbimet kryesore pėr momentin janė:
Pėr Punėdhėnės. - Bėjmė njoftimin e punėkėrkuesve pėr vendet e lira tė punės si dhe sipas nevojės pregadisim kuadro pėrmes trajnimeve tė ndryshme.

Pėr Punėkėrkuesit. - Ofrojmė shėrbimet vijuese:
- Evidentimi
- Kėshillimi pėr punėsim
- Kėshillimi pėr trajnim
- Kėshillimi pėr Orientim Profesional

Pėr Palėt e treta (furnitorėt etj.):
Shėrbimet administrative - Financat